Asset Publisher Asset Publisher

Zorientowana na orientację.

Sukcesem zakończył się udział Pani Patrycji Wikariak reprezentującej Nadleśnictwo Kaczory w XX Mistrzostwach Polski Leśników w Biegu Na Orientrację.

W dniach 24-25 maja bieżącego roku na terenie Nadleśnictwa Kościerzyna odbyły się XX Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację. Nadleśnictwo Kaczory reprezentowała Pani Patrycja Wikariak, która w drugim dniu mistrzostw zdobyła brązowy medal na dystansie 5,6 km - najdłuższym w klasie kobiet. Gratulujemy bardzo Pani Patrycji. Sukces naszej reprezentantki jest tym większy, ponieważ jak stwierdziła nasza uczestniczka tegoroczna edycja mistrzostw była jedną z trudniejszych w jakich uczestniczyła. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, liczne podrosty bukowe były dużym wyzwaniem w orientowaniu się podczas biegu. Ponadto pierwszego dnia mistrzostw w Nadleśnictwie Kościerzyna Pani Patrycja zajęła także czwarte miejsce w klasie kobiet w biegu na odcinku 3 km, gdzie do miejsca medalowego zabrakło niespełna 3 min.
          Pani Patrycja Wikariak jest stażystką w Naleśnictwie Kaczory. Jest z zamiłowania leśnikiem. Ukończyła Technikum Leśne w Goraju. Aktualnie jest także studentką pierwszego roku niestacjonarnych studiów leśnych na Wydziale Leśnym Uniwesytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
          Tegoroczna reprezentantka Nadleśnictwa Kaczory jest medalistką Mistrzostw Polski oraz wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy w biegach na orientację. w 2015 roku zdobyła dwa brązowe medale w Mistrzostwach Europy na Węgrzech, w 2016 roku również dwa brązowe medale w Szwecji, w 2017 roku srebrny i brązowy medal na Litwie oraz tego samego roku srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Spale.
          Pani Patrycji życzymy wielu sukcesów w życiu zawodowym oraz kolejnych medali w następnych edycjach mistrzostw w biegach na orientację.

Więcej informacji na temat XX Mistrzostw Polski Leśników w Biegu na Orientację na stronie Nadleśnictwa Kościerzyna.